Advertisements

GRAN APERTURA KAMPIONATO HUBENIL 18-19 I ENTREGA DI PREMIO DI KAMPIONATO 17-18, DJASABRA, 24 DI NOVÈMBER ÚLTIMO!

GRAN APERTURA KAMPIONATO HUBENIL 18-19 I ENTREGA DI PREMIO DI KAMPIONATO 17-18, DJASABRA, 24 DI NOVÈMBER ÚLTIMO!

 

Kampionato Hubenil 2018-2019 a inisiá, djasabra 24 di novèmber último na tereno di FFK.

Esaki despues ku den oranan di mainta ta tin un desfile ku e timnan ku lo partisipá na e Kampionato Hubenil e aña aki. E klupnan a reuní na e área di parkeo di e skol Emmanuel pa despues kana bai tereno di FFK riba ritmo di un ‘brassband’. Na yegada di e timnan na tereno di FFK a sigui e parti ofisial kaminda presidente di FFK i alabes presidente di Komishon Hubenil            Sr. Rignaal ‘Jean’ Francisca a hiba palabra siguí pa huramento ku a wòrdu lesá pa un arbitro i un hungadó, bendishon di kampionato, pa despues sigui ku e entrega di premio di e ekiponan kampion i supkampion di kategoria A ku B di Kampionato Hubenil 2017-2018. Seguidamente e promé partido di U-9 ranka sali i a sigui te den ora nan di atardi ora ku e delaster partido di kategoria U-15 a tuma lugá.

 

Resultado di wega nan:

 

Djasabra 24 novèmber 2018 (APERTURA U9 – U11 – U13 – U15)
Kategoria A                  
Stadion Tim di Kas   Bishitante U-9 U-11 U-13 U-15 U-17 U-20
F.F.K Jong Holland v/s Quick ’60 2-3
F.F.K VESTA v/s Excellence A 2-1
F.F.K Int. Willemstad A v/s Scherpenheuvel 5-0
F.F.K Atletiko Salina A v/s SUBT 1-1

 

Aparte di un tremendo apertura, Komishon Hubenil a hasi entrega di trofeo na e klupnan kampion ku Supkampion di Kampionat Hubenil 2017-2018 di kategoria A i B.

Esaki nan tabata lo siguiente;

Kategoria A

U-9A

Kampion: Inter Willemstad

Supkampion: Subt

 

U-11A

Kampion: Subt

Supkampion: Inter Willemstad

 

U-13A

Kampion: Vesta

Supkampion: Atletiko Saliña

 

U-15A

Kampion: Vesta

Supkampion: New Song

 

U-17A

Kampion: Vesta

Supkampion: Scherpenheuvel

 

U-20A

Kampion: Scherpenheuvel

Supkampion: Centro Barber

 

Kategoria B

U-9B

Kampion: Fc Stallions

Supkampion: Jong Holland

 

U-11B

Kamion: Atletiko Saliña

Supkampion: Victory Boys

 

U-13B

Kampion: Subt

Supkampion: Fc Stallions

 

U-15B

Kampion: Subt

Supkampion: Jong Holland

 

U-17B

Kampion: New Song

Supkampion: Atletiko Saliña

 

U-20B

Kampion: Jong Holland

Advertisements
error: Content is protected !!
%d bloggers like this: