Advertisements

FFK KU EKSITOSO ANOCHI DI PREMIASHON  ‘A NIGHT IN CHINATOWN’

FFK KU EKSITOSO ANOCHI DI PREMIASHON  ‘A NIGHT IN CHINATOWN’

 

Ayera, 23 di òktober den e sala di ABVO e anochi di premiashon di FFK ‘A night in China town’ a tuma lugá. Riba e anochi aki FFK a premia tur hungadó, rèfri, dirigente i tur ku di un òf otro manera a destaká durante e kampionato tras di lomba. E anochi a inisiá ku palabranan di bon bini di e presidente di e komishon Sr. Stanley Coffy i presentashon di e sobra miembronan di e komishon di e anochi di premiashon. Mas despues esnan presente ta tin oportunidat pa sosialisá ku otro i disfrutá di músika di un DJ.

E programa ofisial a kuminsá poko mas despues kaminda e presidente di FFK Sr. Rignaal ‘Jean’ Francisca a hiba palabra siguí pa representante di nos spònser Maduro & Curiel’s Bank N.V., Sra. Mariela Romero.

Seguidamente e entrega di premionan a tuma lugá, esaki nan tabata lo siguiente;

 

  1. REKONOSIMENTU NA E BALUARTENAN KU A DEDIKA E KAMPIONATO   

   2017-2018:

 

Egon SCHOOP

Frits MEURSING

Hubert BRAAFHART

Donald SEFERINA

Humphrey IGNACIO

 

  1. DAMAS
  2. Ekipo sup kampion      U-15 Excellence  
  3. Ekipo kampion      U-15 SUBT
  4. Ekipo sup kampion      U-17 Hubentud Fortuna
  5. Ekipo kampion      U-17 Vesta
  6. Ekipo sup kampion       Senior Vesta
  7.  Ekipo kampion       Senior Hubentud Fortuna

 

  1. TERSER DIVISHON
  2.  Ekipo sup kampion Caribbean Int. University
  3.  Ekipo kampion Willemstad  

 

  1. SEGUNDO DIVISHON
  2. Ekipo sup kampion C.H. Mahuma
  3. Ekipo kampion Subt   

 

  1. PROMÉ DIVISHON
  1. Ekipo sup kampion Vesta   
  2. Ekipo kampion Jong Holland

 

  1. DIRIGENTE ATMINISTRATIVO

Terser Divishon:                   

Nominadonan: Alvaro De Avila (CIU), Dion Lauffer (Willemstad)

GANADÓ: Dion Lauffer (Willemstad)

Segundo Divishon:   

Nominadonan: Frensel Martis (C.H.Mahuma), Ebell Scharbaai (Subt)                 

GANADÓ: Ebell Scharbaai (Subt)

 

Promé Divishon:   

Nominadonan: Lisander Marchena (Willemstad), Ricardo Martinus (Vesta)

GANADÓ: Ricardo Martinus (Vesta)   

 

  1. DIRIGENTE TÉKNIKO

Terser Divishon:   

Nominadonan; Ron Sheotahul (Willemstad), Alvaro de Avila (CIU)

GANADÓ: Ron Sheotahul (Willemstad)

 

Segundo Divishon:   

Nominadonan; Silvio Alberto (CH Mahuma), Marcelo Marcelli (Subt), Curvin Sophia

                        (U.D. Tera Kòrá)

GANADÓ: Marcelo Marcelli (SUBT)

 

Promé Divishon:  

Nominadonan Henry Caldera (Vesta), Lennox Mauris (Jong Holland), Marc Muzo (Undeba)

GANADÓ: Lennox Mauris (Jong Holland)

 

  1.   A. REKONOSIMENTU PA REFRINAN KU A DIRIHÍ WEGANAN FINAL DI  

            PROMÉ, SEGUNDO I TERSER DIVISHON

 

 

  • WES

 

 

Nominadonan   Sam Hye, Arthur Gosepa, Juniel Adelina

GANADÓ: Juniel Adelina

 

  1.  FAIR PLAY CUP

Terser Divishon:     Atletiko Saliña

– Segundo Divishon:  New Song

– Promé  Divishon:     Victory Boys

 

  1. EKIPO DI AŇA

– Terser Divishon:     Inter Willemstad

– Segundo Divishon:  Subt  

– Promé Divishon:      Jong Holland

 

  1. NOBATO DI AŇA:

     Nominadonan: Marco Cervantes (Vesta), Jonathan Willems (CSD Barber), Quinton Burk

                              (Jong Holland), Brian La Cruz (Hubentut Fortuna)

     GANADÓ: Quinton Burk (Jong Holland)

 

  1. MIHÓ KIPER:

– Dama:     U-17: Tagianne Thompson (Vesta)

                   Senior: Lyanne Sophia (Vesta)

 

– Terser Divishon:

Nominadonan: Dilon Bernadina (Willemstad), Mike van de Sande (C.I.U.)

GANADÓ: Dilon Bernadina (Willemstad)

       

     

– Segundo Divishon:

Nominadonan: Roderick Rooyer (U.D.Tera Kòrá), Candrick Balochie (C.H. Mahuma),

Lurick Martina (De Koning), Giomar Rosaria (Subt)

GANADÓ: Giomar Rosaria (Subt)

 

  • Promé Divishon:

Nominadonan  Rowendy Sumpter (Scherpenheuvel), Julian Gaviria Valencia (Jong Holland), Kevin Juliana (Undeba)

GANADÓ: Julian Gaviria Valencia (Jong Holland)

 

  1. MÁKSIMO GOLIADÓ:

    Dama:          U-15 Raengelly Keller (Excellence)

                         U-17 Taisha Hansen (Vesta)

                         Senior Anaise Piar (Vesta)

 

    Terser Divishon:   Rivaldo da Camara (Willemstad)

                                  Jorge Pineda Montiel (CIU)

    Segundo Divishon: Oscar Molina Palomina (SUBT)

    Promé  Divishon:   Jurensley Martina (Jong Holland)

 

  1.  FUTBOLISTA DI AÑA:

      Nominadonan: Edel Daal (Vesta), Charles Martina (Jong Holland), Juan Londoño Villa

                               (Jong Holland)

       GANADÓ: Charles Martina (Jong Holland)     

 

 

 

 

 

 

 

Advertisements
%d bloggers like this: